Putin, Ukrayna’da mevcut cephe hatlarında ateşkes istiyor

Reuters’a konuşan Rus kaynaklar, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ukrayna‘da mevcut cephelerdeki çatışmaları durdurmaya hazır olduğunu söyledi. Rus kaynaklar, Putin’in Ukrayna‘da mevcut cephe hatlarındaki kazanımları koruyan, üzerinde uzlaşılmış bir ateşkesle savaşı bitirmeye hazır olduğunu dile getirdi

PUTİN, UKRAYNA İLE MÜZAKERE’YE HAZIR

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş iki yılı aşkın bir süredir devam ederken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ateşkes çağrısı geldi. Reuters’a konuşan 4 Rus kaynak, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Rus lider Putin’in müzakereye hazır olduğunu söyledi.

Rusya’da Devler Başkanı Vladimir Putin

ATEŞKES UKRAYNA’NIN VERECEĞİ KARARA BAĞLI

Rus kaynaklar, Putin’in Ukrayna’da mevcut cephe hatlarındaki kazanımları koruyan, üzerinde uzlaşılmış bir ateşkesle savaşı bitirmeye hazır olduğunu kaydetti. Kaynaklar, Ukrayna ve Batı’nun buna olumlu karşılıklı vermemesi halinde savaşın süreceğini vurguladı.

Putin’le çalışmış üst düzey bir diğer kaynak ise, “Putin ne kadar sürerse sürsün savaşabilir ama aynı zamanda savaşı dondurmak için de ateşkese hazır” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy

UKRAYNA’DAN AÇIKLAMA GELMEDİ

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov’un açıklamasına göre, Rusya’nın hedeflerine ulaşmak için diyaloğa açık olduğunu defalarca kez söyledi ve “sonsuz savaş” istemediğini dile belirtti. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı Reuters’ın sorusuna yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir